Виставка Марії Куліковської «Рухи свободи»


May 2, 2018

8 травня о 19:00 у Port creative hub відкриється проект «Рухи свободи» від художниці, скульпторки, перформерки Maria Kulikovska, у якому авторка представить нові скульптури та акварельні роботи з жіночими та чоловічими тілами через які вона рефлексує над станами жінки в сучасному суспільстві та закликає до змін і пошуку свободи.

Виставка триватиме: 8 травня — 27 травня, 14.00 — 20.00 щодня крім понеділка (можливі зміни у графіку, тому слідкуйте у події на сторінці у Фейсбуку)
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А
Вхід вільний.

У експозиції нового проекту, як і у попередніх (зокрема «Ікона», «Армія клонiв», «Homo Bulla», «Пандора» «Memento Mori», «Capre Diem», «Soap Figures») художниця створює зліпки та зображення власного тіла — створює «власних клонів», тим самим намагаючись зрозуміти себе як «іншого». Унаслідок таких «розшарувань свідомості» виникає з одного боку можливість подивитися на себе зі сторони, а з іншого — розгубленість, конфліктність у самосвідомості художниці, які пов’язані із постійною втратою та пошуком ідентичності людини в сучасному світі.

У «Рухах свободи» художниця вперше презентує і чоловічі тіла. «Це знову я, або “жінка” з відзнаками, трансформаціями у чоловіка», –– пояснює художниця. Це змазування рамок, трансформація, і невидимі зміни, які неминучі, але поки що не артикульовані. Художниця також роздумує про традиційну роль жінки у мистецтві. Найчастіше вона була моделлю, яку писав чоловік-художник. Працюючи з чоловічим тілом, художниця пропонує чоловіку та жінці інші, нетипові для них ролі. Але Марія жінка і пише жінку, навіть якщо це через тіло чоловіка, і тим самим захоплює свою власну свободу. Якщо скульптури вбирають об’ємно проблемні точки і стани художниці та її світосприйняття, то акварельні роботи є окремими шарами настроїв та станів.

«Важливо дуже, що в моїх роботах завжди присутній політичний аспект. Тому що будучи жінкою я пишу себе, жінок, танцюючих, літаючих, розірваних, розбитих, нахилених, але це все ознаки або минулої або майбутньої боротьби», — коментує Марія Куліковська.

За останні роки Марія Куліковська, без перебільшень, стала однією із найцікавіших художниць в Україні. Вона брала участь у багатьох проектах переважно працюючи в руслі антропологічного концептуалізму.

Коли: 8 травня – 27 травня, 14.00 – 20.00 щодня крім понеділка (можливі зміни у графіку, тому слідкуйте у події на сторінці у Фейсбуку)
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А

Додаткова інформація:

Port creative hub — мультифункціональний культурний простір на Подолі. Діяльність зосереджена на розвитку та популяризації сучасної культури і активної громадської діяльності, а також на сприянні встановлення зв’язків між представниками креативного сектору. Щомісяця насичена програма Port creative hub поєднує у собі різноманітні події, що сприяють створенню особливого середовища, в якому народжується натхнення і нові проекти, які здатні вплинути на сучасне суспільство.

Марія Куліковська — художниця, скульпторка, перформерка, архітекторка. Народилась в 1988 році у Керчі. Переможниця та фіналістка конкурсів: RutaRuna для молодих художників України та Швеції (2013); «У пошуках простору взаємодії» фундації ЦСМ (2012); швейцарської культурної платформи AKKU та департаменту культури кантона Цюріх (2011-2012); МУХі 2010 від галереї Bottega в Києві. Серед обраних проектів: інсталяція Homo bulla, Фонд «Изоляция», Донецьк (2012); инсталяція Soma, номінація на премію PinchukArtCentre, Київ (2013); скульптурний триптих «Homo Bulla. Replica» та перформанс Happy Birthday, Saatchi gallery, Лондон (2015); участь у акції #Onvacation, російський павільон на Венеційській бієннале, Венеція (2015), презентація скульптурного триптиху «Capre Diem» у груповому проекті «Перманентна Революція. Українське Мистецтво Сьогодні» в Ludwig Múzeum, Будапешт (2018); сольний проект в Cidade da Cultura презентація скульптурного триптиху «Soap Figures» із мила, крові, сперми і зеленого соку, Santiago de Compostela (2018); персональна виставка «Пліт Крим: Мапи Долі» у ЦВК, Київ (2016); персональна виставка «День Перемоги» Лондон Art Represent (2016); Персональный проект із 7 скульптур «Memento Mori», Парк Едем, Львів (2017); фіналістка художньої резиденції «Swap» від Ліверпульскої Бієналє та Британської Ради в Україні, Ліверпуль (2017) та презентація скульптурного проекту для публічного простору Ліверпуля у Єрмілов Центрі, Харків (2018).